Koło Naukowe Rachunkowości powstało 12 maja 1999 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem naukowym był dr Piotr Kozak, obecnie opiekunem jest mgr Urszula Wolszon. Koło powstało przy Katedrze Rachunkowości, kierowanej przez prof. Sławomira Sojaka.

Pracami Koła kieruje Zarząd, w skład którego wchodzą: Prezes, Wiceprezes ds. finansów, oraz Wiceprezes ds. marketingu.

Do głównych celów działalności Koła należy:

1. doskonalenie wiedzy z rachunkowości wśród studentów oraz uczniów szkół średnich,

2. poszerzenie kręgu osób zainteresowanych rachunkowością,

3. upowszechnienie wśród członków Koła Naukowego Rachunkowości w Toruniu praktycznych zastosowań rachunkowości w przedsiębiorstwach,

4. promocja Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Działalność Koła Naukowego Rachunkowości koncentruje się wokół kilku wydarzeń:

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Średnich,

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych,

Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości OSKAR.

W ramach działalności Koła organizowane są również warsztaty teoretyczne oraz praktyczne.