Informacje o Kole

    Aktualności

    Statut

    Historia

    Władze

Sekcja Geoinformacyjna

Galeria zdjęć

Kontakt

Ciekawe linkiAktualności:


OGŁOSZENIA I INFORMACJE O AKTUALNYCH PRZEDSIĘWZIĘCIACH ZNAJDUJĄ SIĘ ZAWSZE NA TABLICY SKNG W WYDZIALE NAUK O ZIEMI.
 
 • Warsztaty Summer Sketch 2013

      Zapraszamy na kolejną edycję letnich warsztatów modelowanie 3D "Summer Sketch 2013". Projekt skierowany jest do studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obejmuje 2 dniowe - bezpłatne zajęcia w zakresie:

  • Obsługi programu Google SketchUp 8.0

  • Edycji zdjęć przy wykorzystaniu wybranych programów graficznych

  • Wizualizacji budynków w oprogramowaniu Google Earth

   

  Zajęcia odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania (ul. Gagarina 17) w dniach 9–10 lipca 2013 r. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest deklaracja wykonania (w trakcie warsztatów) dwóch wybranych modeli budynków z obszaru miasta Torunia.

  Rejestracja uczestników polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

  ILOŚĆ  MIEJSC  JEST  OGRANICZONA*

  *organizatorzy zastrzegają sobie prawo do możliwości ewentualnego wyboru zgłoszeń na podstawie zdeklarowanych w formularzach danych

   

 • 37 Ogólnopolski Zjazd SKNG

  37 Ogólnopolski Zjazd SKNG dobiegł końca. Ze smutkiem żegnamy Was, żałując że te cztery dni minęły tak szybko.

  Mamy nadzieje, że dobrze się bawiliście w grodzie Kopernika. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wygłoszone referaty oraz za pełne zaangażowanie w przygotowanie dla Was atrakcje, którymi próbowaliśmy umilić Wam pobyt w Toruniu. Liczymy na to, że Wy również zapamiętacie ten zjazd jako jedną z najlepszych geoimprez w naszym kraju.

   
 • Spotkanie wigilijne SKNG

       Zapraszamy wszystkich na tradycyjną wigilię SKNG, która odbędzie się we wtorek, (18 grudnia) o godzinie 19.00 w telewizorni Domu Studenckiego nr 7.
  Niech każdy coś przyniesie :) 
  Lista potraw do której należy się dopisać znajduje się tutaj LISTA POTRAW 

   

 • Już po raz 13 zapraszamy do udziału w GIS Day na UMK

       W środę 14.10.201 zapraszamy wszystkich chętnych na międzynarodowe obchody święta Systemów Informacji Geograficznych. GIS Day™ jest corocznym świętem użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Dzień organizowany jest pod patronatem firmy ESRI, National Geographic Society i Association of American Geographers.
       Dzień GISu to dzień, w którym twórcy technologii propagują idee zastosowań aplikacji i technologii GIS w szkołach, na uczelniech, w głównych ośrodkach rozwojowych na całym świecie. Ponad milion osób na całym świecie w czasie tego dnia uczestniczy w pokazach, prelekcjach i wykładach poświęconych korzyściom płynącym z zastosowania GISu w życiu codziennym.
   

  Program GISDay 2012

  Strona internetowa Dnia GISu na UMK


   

 • Święto Wszystkich Świętych

  SKNG pamięta również o swoim założycielu jak i założycielu Instytutu Geografii prof. Mieczysławie Limanowskim. Jak co roku przed Świętem Zmarłych odwiedziliśmy grób profesora i zapaliliśmy symboliczne znicze. Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych podróży pierwszolistopadowych.

  "Mieczysław Limanowski (ur. 6 stycznia 1876 we Lwowie, zm. 25 stycznia 1948 w Toruniu) – polski geolog, prof. uniwersytetu w Wilnie i Toruniu, reżyser, kierownik literacki teatru.
  W latach 1897-1899 studiował inżynierię na Politechnice Lwowskiej (gdzie pod wpływem prof. Niedźwiedzkiego zainteresował się geologią), a następnie geologię w Lozannie, gdzie uzyskał doktorat. Po powrocie do kraju w 1908 współpracował z Komisją Fizjograficzną Akademii Umiejętności, Muzeum Dzieduszyckich we Lwowie i Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. W czerwcu 1915 pod naciskiem władz rosyjskich wyjechał do Moskwy. W 1919 zaczął pracować w Państwowym Instytucie Geologicznym. Z ramienia Instytutu prowadził badania na Pomorzu, tworząc podwaliny stratygrafii utworów czwartorzędowych w Polsce. Pracował też nad zagadnieniami ogólnymi dotyczącymi tektonicznej budowy Polski. W 1925 wraz z Redutą przeniósł się do Wilna. Od 1927 pracował na Uniwersytecie Stefana Batorego - był profesorem geografii. Kierownik sekcji fizjograficznej Instytutu Naukowo-Badawczego Europy Wschodniej. Po drugiej wojnie światowej od 1945 jako profesor geografii wykładał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu."

   

 • Slajdowisko SKNG "Kirgizja vel Kirgistan"

  Pamiętacie Olę Słomską? W ubiegłym roku niesamowicie opowiadała o Zambii. Tym razem odwiedziła Kirgistan. Zapraszamy członków i sympatyków SKNG w najbliższy czwartek (25.10.2012) o godzine 20:00 do sali 104 na relację w dwumiesięcznego pobytu w malowniczej scenerii. Kirgizja zaprasza!
   

 • Walne zebranie SKNG

       W najbliższy czwartek (18.10.2012) o godzine 20:00 w  sali 104 (audytorium Galona) odb ędzie się walne zebranie wszystkich członków SKNG. Obecność OBOWIĄZKOWA wszystkich aktualnych członków SKNG, jak i osób zainteresowanych członkostwem.
       W programie m.in.: wybory zarządu 2012/2013, omówienie listopadowego wyjazdu w góry oraz kilka ogłoszeń
       Proszę zatem zastanowić się nad własną kandydaturą do Zarządu, który składa się z: Prezesa, Zastępcy Prezesa, Skarbnika, Kronikarza/Sekretarza

   

 • Nie bądź studenckim warzywem! Przyjdź na Targi Aktywności

       Zapraszamy na stoisko SKNG UMK na Targach Aktywności organizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Możecie nas tam spotkać w godzinach 9:00 - 15:00. Zapraszamy zatem do bliższego zapoznania z naszą działalnością już w środę 10 października:) Zapraszamy na stoisko SKNG UMK na Targach Aktywności organizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Możecie nas tam spotkać w godzinach 9:00 - 15:00. Zapraszamy zatem do bliższego zapoznania z naszą działalnością już w środę 10 października:)
       
  "Nie bądź studenckim warzywem! Przyjdź na Targi Aktywności!
  Targi Aktywności to wydarzenie, które ma na celu pokazanie studentom co mogą robić w Toruniu w wolnym czasie. 
  Swoją ofertę przedstawią m.in. szkoły językowe, szkoły tańca, kluby sportowe. Zapraszamy wszystkich 10 października na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania!" 
  Kursy językowe do wygrania!

 • Zapraszamy na spotkanie zapoznawcze

       W sobotę o godz. 18:00 zbieramy się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie udamy się... no gdzieś się udamy:)
  W ogóle o co chodzi i po co to? Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do Koła lub nie jesteś, ale chcesz dobrze spędzić czas i poznać naszą specyfikę funkcjonowania, masz tonę pytań o SKNG, o uczelnię - ZAPRASZAMY! :)

 • Trwa wyprawa członków SKNG

 •      Koło, rower i geograf. Czyli Bornholm Kołem się toczy, to projekt naukowy dziewczyn z naszego koła. 22-29 września podczas pobytu na duńskiej wyspie zamierzają bardzo dokładnie zbadać południową jej część. Wyposażone w GPSy, mapy, notatniki, aparaty fotograficzne, a przede wszystkim wykorzystując błyskotliwy geograficzny zmysł zbiorą niezbędną dokumentację do opracowania ścieżki geoturystycznej.
        Startują z Torunia. Docierają do Świnoujścia a następnie do niemieckiego Sassnitz skąd prom Faergen zabierze je na wyspę. Kartowanie zawsze będzie rozpoczynane z południowo-wschodniego wybrzeża, gdzie znajduje się baza zaopatrzona w rowery. W planach jest również odwiedzenie Muzeum NaturBornholm, gdzie zostaną przyjęte przez Hannę Piórską. Muzeum jest partnerem wyprawy i zapewniło zwiedzanie oraz uczestnictwo w warsztatach geologicznych. Kolejne dni, to zbieranie materiałów w terenie. Powrót odbędzie się kołobrzeskim promem z Nexo. Dziewczyny czekając na transport mają zamiar zwiedzić miasto, w którym znajduje się cieplarnia z egzotycznymi motylami.
        Mapa zostanie opracowana w środowisku ArcGIS – program zapewniła firma ESRI. Efekt pracy będzie dostępny elektronicznie na specjalne do tego celu stworzonej stronie.
        Pomysłu wyprawy nie byłoby bez artykułu w dwumiesięczniku Zew Północy (patronat medialny), w którym będzie również można przeczytać o wyjeździe. Ogromne podziękowania składamy również Hannie Piórskiej z muzeum NaturBornholm, z którą był pierwszy kontakt ze strony SKNG. Logistyczny ogrom planowania przypadł firmie Bornpol, która zajęła się kwaterunkiem oraz transportem. Oficjalny portal bornholmski o wyspie – Destination Bornholm zapewnił bilety promowe naszym dziewczynom. Patronat honorowy objęła Ambasada Królestwa Danii. Podziękowania również za wsparcie dla toruńskiej fundacji Amicus UNC – naszemu stałemu partnerowi bez którego wiele już przedsięwzięć nie doszłoby do skutku.
        Dziewczyny jak i całe koło kierują przede wszystkim podziękowania za przychylność do naszego uniwersytetu na czele z Prorektorem ds. Studenckich prof. dr hab. Andrzejem Sokalą oraz Dziekanem Wydziału Nauk o Ziemi prof. dr hab. Wojciechem Wysotą.

   

 • Członek SKNG, Marek Larecki  otrzymał nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszą prace magisterską

 •       Marek Larecki zwyciężył w IV Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z Zakresu Kartografii i Geoinformacji dla Studentów Wyższych Uczelni.
        Młody naukowiec z Zakładu Kartografii, Teledetekcji i Systemów Informacji Geograficznej UMK został doceniony za pracę pt. Bezpieczeństwo publiczne toruńskiej starówki w ocenie sieci monitoringu napisaną pod kierunkiem dr. hab. Zenona Kozieła i opieką dr. Mieczysława Kunza z Instytutu Geografii. Obrona zwycięskiej pracy dyplomowej (najlepszej spośród 12 finałowych) jest zaplanowana na początek lipca tego roku.
        W roku 2013 geografów-kartografów z całej Polski będzie gościł UMK, ponieważ zwycięski ośrodek naukowy z danego roku jest gospodarzem kolejnej edycji przedsięwzięcia. W poprzednich latach sukcesy w konkursie odnosili również inni wychowankowie Instytutu Geografii UMK.


 • Nowy wydział dla geografów

 •      Dziekanem Wydziału Nauk o Ziemi na kadencję 2012-2016 został wybrany prof. Wojciech Wysota. 17. wydział UMK powstał na skutek podziału Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauk o Ziemi. Zmiana będzie obowiązywać od nowego roku akademickiego.


   


  © SKNG 2012
  www.skng.umk.pl