Informacje o Kole

    Aktualności

    Statut

    Historia

    Władze

Sekcja Geoinformacyjna

Galeria zdjęć

Kontakt

Ciekawe linkiKim jesteśmy i co robimy...?


Studenckie Koło Naukowe Geografów zrzesza studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aktualnie nasza działalność to organizowanie spotkań naukowych, popularyzatorskich z ciekawymi osobami, podróżnikami, jak również relacje z własnych wypraw.

Studenci SKNG często wyjeżdżają na wykopaliska, eksplorację gór, skąd poza wiedzą przywożą liczne okazy skamieniałości i minerałów. Często po takich wyprawach urządzanie są wystawy. Jedną z naszych działalności jest również współpraca z pracownikami Instytutu, szczególnie podczas badań terenowych. Często organizujemy "Slajdowiska SKNG" na których członkowie koła lub zaproszeni goście prezentują fotografie i opowiadają o swoich wyprawach.

Od wielu lat organizujemy letnie Obozy Naukowe. Przez ostatnie lata wyspecjalizowaliśmy się w tworzeniu cyfrowych map sozologicznych dla parków krajobrazowych.

W trakcie spotkań mniej oficjalnych często rodzą się pomysły na indywidualne przedsięwzięcia studentów, często połączone z badaniami naukowymi.

Dużo zawdzięczamy naszemu opiekunowi doktorowi Ireneuszowi Sobocie, który mimo napiętego czasu (prowadzi badania na Spitsbergenie) zawsze znajdzie chwilę by nam pomóc. Nie sposób wymienić wszystkich pracowników naukowych, którzy nam pomagają zarówno ze strony merytorycznej, technicznej jak i finansowej.


Jesteśmy otwarci na wszystkich studentów, którzy chcą z nami działać. Nikt w Kole nie jest z przymusu, a jedynie z czystej pasji poznawania świata. To my - studenci - tworzymy Koło, niezależnie od tego czy jesteśmy na pierwszym czy na piątym roku.© SKNG 2012
www.skng.umk.pl